O Alsanit

ALSANIT, tworzymy przestrzeń

Zajmujemy się produkcją i realizacją wyposażenia obiektów. Specjalizujemy się w przestrzeniach sanitarnych. W naszą strategię działania mamy wpisany ciągły rozwój a jego kierunek wyznaczają wymagania Klientów. Dostosowujemy opracowywane systemy do potrzeb użytkowników. Badamy, testujemy, sprawdzamy. Nasza firma to zespół pomysłowych i otwartych ludzi, dla których praca to hobby. Tworzymy przestrzeń do efektywnej współpracy z Klientami.

Nasze wartości:

• kompetencje – służymy Państwu posiadaną wiedzą oraz doświadczeniem zdobytym w trakcie realizacji rozmaitych zleceń, wiemy jak pomóc naszym Klientom.

• twórcze myślenie – przejawia się przede wszystkim w indywidualnym podejściu do każdego Klienta. Naszym celem jest jak najlepsza odpowiedź na każde zapytanie. Twórcze myślenie jest także podstawą tworzenia nowych serii produktów i akcesoriów.

• porządek – wysokie standardy obsługi, a także perfekcyjna organizacja procesu produkcji w ALSANIT to norma niezbędna do utrzymania się na rynku który wymaga terminowości i sprawności realizacji zleceń.

• współpraca – stawiamy na współpracę, tak wewnętrzną, między pracownikami, jak i zewnętrzną, z Dostawcami i Klientami. Dbamy aby Klienci otrzymywali wsparcie już od pierwszego kontaktu, aż po montaż finalnego produktu. Doceniamy stałych Klientów proponując im udział w programach partnerskich.

• niezawodność – rozumiana jako terminowość, wysoka jakość dostarczanych produktów oraz bardzo dobre relacje z Klientami to dla nas szczególnie istotna wartość, którą udaje nam się osiągnąć dzięki porządkowi i współpracy. Niezawodność gwarantuje satysfakcję Klientów tak z produktów jak i świadczonych usług.

ALSANIT SILNA EUROPEJSKA MARKA

MISJA ALSANIT

Dokładamy wszelkich starań aby nasze produkty były trwałe, nowoczesne, ergonomiczne oraz posiadały wysokie walory estetyczne. Szukamy rozwiązań, które zaspokajają potrzeby użytkowników z różnych branż i rynków.

Naszą misją jest dostarczanie najwyższej jakości produktów przeznaczonych do wyposażania pomieszczeń sanitarnych i szatni, w szczególności kabin sanitarnych oraz szafek ubraniowych,

 

 

WIZJA ALSANIT

Dążymy do tego aby marka ALSANIT była nie tylko rozpoznawalna, ale jednocześnie aby była synonimem wysokiej jakości produktów. Chcemy wyznaczać trendy i brać udział w tworzeniu przestrzeni nowo budowanych obiektów na całym świecie.

Pragniemy być firmą, której produkty z przekonaniem są polecane i stosowane w wyposażaniu wnętrz na całym świecie.

 

Certyfikowani dostawcy

Certyfikat FSC

FSC - czyli Forest Stewardship Council to organizacja non-profit, której celem jest aby cały łańcuch dostaw związany z przemysłem drzewnym zapewniał wysokie standardy ochrony środowiska, etyki, równego traktowania pracowników i odpowiedzialnego używania zasobów leśnych.

To właśnie dzięki takim oddolnym inicjatywom chronione są lasy, a przemysł drzewny, który dla wielu osób kojarzy się z silnym negatywnym wpływem na środowisko a czasem wręcz gospodarką rabunkową przestawiony może być na funkcjonowanie w sposób gwarantujący przetrwanie zasobów leśnych i unikalnych ekosystemów. Siłą FSC jest uzyskanie certyfikatu wyłacznie jeśli wszystkie podmioty z łańcucha dostaw również go posiadają i przedstrzegają najwyższych standardów środowiskowych.

FSC mini

Produkty drewnopochodne kupowane są przez ALSANIT wyłącznie od dostawców posiadających certyfikat FSC.

FSC

Certyfikat PEFC

Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes - w skrócie PEFC - to organizacja której celem jest promocja zrównoważonej gospodarki leśnej. PEFC jest organizacją non-profit, której rozwiązania są stosowane w ponad 39 państwach i ich systemach certyfikacji. Siłą PEFC są niezależni eksporci, którzy doradzają organizacjom państwowym w jaki sposób zarządzać lasami oraz produkcją opartą o drewno. Celem PEFC jest stworzenie systemu zarządzania zasobami leśnymi, który zagwarantuje przetrwanie obszarów leśnych dla kolejnych pokoleń.

 

PEFC MINI

Dostawcy płyt LPW i HPL z produktów któryh korzysta ALSANIT posiadają certyfikat PEFC.

PEFC

Polecają nas

GREEN CORNER SKANSKA

"Decyzję o wyborze zleceniobiorcy podjęliśmy na podstawie korzystnej oferty. Wyroby zostały wykonane i zamontowane terminowo i należycie."

Wojciech Sokalski
Kierownik Robót SKANSKA

Centrum Handlowe ALEJA Bielany

"Na podstawie zebranych doświadczeń ze współpracy możemy polecić firmę innym wykonawcom i inwestorom realizującym podobne projekty"

Artur Szarwiło
Dyrektor Techniczny oddział Południowey STRABAG

AQUAZDRÓJ WAŁBRZYCH

"Rekomenduję firmę ALSANIT, jako solidną, wiarygodną, w pełni przygotowaną do wykonywania zleconych robót."

Bogdan Stanek
Prezes Zarządu AQUAZDRÓJ

FABRYKA VOLKSWAGEN

"Powierzone prace pomimo dużej presji czasowej zostały wykonane terminowo i w sposób należyty. Firma ALSANIT jest godnym polecenia partnerem do współpracy."

Bogusław Rudziński
Prezes Zarządu BPBP

FALCON ARENA

"Firma ALSANIT to wiarygodny, dyspozycyjny partner z dużym doświadczeniem w branży budowlanej, posiada wykwalifikowaną kadrę oraz potencjał techniczny i ludzki do realizacji powierzonych zadań. Wszystkie roboty przebiegały sprawnie i z dużą starannością."

Lukas Radivilavicus
CEO nSOFT

CENTRUM OBSŁUGI KANCELARII PREZYDENTA RP

"Usługa sprzedaży i dostawy szafek została wykonana w sposób solidny, terminowy z należytą starannością i zaangażowaniem."

Krzysztof Wojdak
Dyrektor Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta RP

POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA

"W naszej opinii firma ALSANIT prezentując profesjonalizm w działaniu jest wiarygodnym i godnym polecenia partnerem oferującym wysoki poziom produktów i usług"

Mariusz Szymański
Koordynator projektów W.AWRUK

Badania i rozwój

ROZWIJAMY SIĘ Z MYŚLĄ O NASZYCH KLIENTACH

Od ponad dekady działamy w branży zabudowy powierzchni sanitarnych. Realizując różnorodne zamówienia dla naszych Klientów przekonaliśmy się jak ważny jest ciągły rozwój technologii. W trosce o najwyższą jakość realizowanych systemów stawiamy na własne rozwiązania:

- produkujemy rozbudowaną linię okuć do kabin,
- zaprojektowane przez nas profile aluminiowe są tłoczone z matryc których jesteśmy właścicielem.

Jako pierwsza firma w Polsce rozpoczęliśmy produkcję kabin z laminowanych płyt o grubości 18 mm, Zastosowanie innowacyjnego podejścia i oprawianie każdej krawędzi w specjalny profil pozwoliło na stworzenie produktu, który jest niewiarygodnie trwały, a do tego w bardzo korzystnej cenie.

Dzięki własnemu magazynowi posiadamy najbogatszą ofertę materiałową i wykończeniową na rynku. Rozwijamy i udoskonalamy produkty. Śledząc najnowsze trendy poprawiamy wygląd detali tak, aby wyroby stanowiły estetyczny dodatek, pozwalający na idealne wykończenie każdego wnętrza.

 

BADANIA TO PODSTAWA INNOWACJI

Mając na uwadze design nie zapominamy o zapewnieniu odpowiedniej trwałości.

Na bieżąco wykonujemy własne badania jakościowe i wytrzymałościowe takich elementów jak: zawiasy, zamki czy wsporniki. Przed dopusczeniem zawiasów do użytku muszą one przejść test 200 000 cykli otwarte/zamknięte. Taka ilość zamknięć odpowiada conajmniej 5 letniemu okresowi bezproblemowego użytkowania.

Dzięki takiemu podejściu gwarancja na nasze wyroby jest realną deklaracją. Wewnętrzne badania i kontrola jakości jest i zawsze będzie standardem w naszej firmie.

PATENTY I CERTYFIKATY

Na nasze wyroby posiadamy Europejską Ocenę Techniczną oraz certyfikat CE wydane przez Instytutu Techniki Budowlanej i niezbędne atesty.

Wiele rozwiązań w tym system BEZPIECZNYCH PALCÓW, zestaw profili do produkcji szaf oraz okuć posiadamy patenty lub wzory użytkowe.

Film o nas

OBEJRZYJ FILM I POZNAJ WSZYSTKIE NASZE PRZEWAGI

Wierzymy w technologię

ROZWIJAMY - INWESTUJEMY

Ciągle inwestujemy w rozwój naszej technologii i maszyn. Stawiamy na najlepszych dostawców dlatego wszystkie maszyny do obróbki płyt zakupiliśmy w firmie FELDER. Nowoczesny park maszynowy daje ALSANIT wysoką sprawność działania i pozwala na sprostanie najwyższym wymaganiom.

Obecnie posiadamy:
- trzy centra obróbcze do płyt HPL i LPW,
- dwie automatyczne piły panelowe oraz piła pionowa,
- żuraw do bezkolizyjnego załadunku, rozłądunku płyt z palet,
- dwie automatyczne okleiniarki prostoliniowe,
- dwie tokarki oraz frezarkę CNC do produkcji okuć metalowych.

Wsystkie posiadane przez nas maszyny cechują się :

- dużą powierzchnią roboczą,
- obróbką w osiach x,y,z,
- dokładnością do 0,01 mm.

Poprzez nowoczesny park maszynowy jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość realizowanych produktów. Dążymy do tego, aby produkty ALSANIT jak najlepiej odpowiadały na zapotrzebowania rynku oraz wymagania finalnych użytkowników.

OPTYMALIZUJEMY PROCESY

To co nas wyróżnia to krótkie terminy realizacji zleceń. Uzyskaliśmy je poprzez monitorowanie wykonywanych czynności i eliminację niepotrzebnych działań. Tam gdzie to tylko możliwe procesy wykonywane ręcznie były zastępowane automatyczną pracą maszyn.

Dodatkowo jako jedna z niewielu firm z branży posiadamy rozbudowany magazyn zasobów takich jak: płyty HPL, płyty LPW czy profile aluminiowe. Dzięki temu, że zawsze posiadamy niezbędne zasoby możemy zrealizować zamówienie w takim terminie, aby idealnie dopasować się do harmonogramu realizacji inwestycji działając w systemie JUST IN TIME.

Ważne jest również nasze zaangażowanie i fachowość, które cenią Architekci czy Inwestorzy szukający partnera do realizacji indywidualnych rozwiązań.

PRZYSZŁOŚĆ JEST TERAZ

W XXI wieku nie wystarczy mieć nowoczesne maszyny i pracowników z doświadczeniem, aby osiągnąć przewagę konkurencyjną kluczowe jest ich wzajemne powiązanie i współpraca. Unikalną cechą ALSANIT jest stosowanie rozwiązań sieciocentrycznych. Oznacza to, że raz przetworzona informacja jest wykorzystywana na wielu innych stanowiskach dzięki czemu oszczędzamy czas i unikamy błędów.

Wszystkie posiadane przez nas maszyny i stanowiska wpięte są w komputerowy system obiegu informacji którego rdzeniem jest program do tworzenia dokumentacji produkcyjnej.

Pracujemy również nad wpięciem naszych Klientów w ten system aby czas obsługi i zadowolenie ze współpracy osiągnęły jeszcze wyższy poziom.