Metalowe szafki w samoobsługowych punktach depozytowych mają zastosowanie nie tylko na dworcach czy w obiektach sportowych. Możliwość bezpiecznego zostawienia swoich rzeczy to komfort, który doceniają również klienci dużych sklepów. Modułowa konstrukcja, estetyczny wygląd i łatwy montaż to ich największe zalety, dzięki którym znalazły zwolenników w mniejszych i większych marketach. Dowiedz się, czym charakteryzują się szafy skrytkowe i jak wygląda ich instalacja.

Zapytaj - doradzimy!

Co wyróżnia metalowe szafy skrytkowe?

Szafka skrytkowa to minimalistyczna modułowa konstrukcja - oznacza to, że do jej budowy używa się takich samych komponentów, powielanych odpowiednią liczbę razy. W tym przypadku moduł stanowi metalowy korpus z prostopadłościennymi skrytkami, które posiadają zabezpieczenie dostępu w postaci zamka. Dzięki temu szafki metalowe mogą być instalowane w miejscach publicznych, w których klient chce zostawić należące do niego rzeczy w bezpiecznym miejscu.

Oczywiście zainstalowanie szafek skrytkowych nie oznacza, że są one zupełnie pozbawione nadzoru. W marketach zazwyczaj znajdują się na widocznym miejscu, które może być stale obserwowane przez pracownika odpowiedzialnego za ochronę sklepu, który może udaremnić wszelkie próby dostania się osoby niepożądanej do szafki.

Czy warto montować metalowe szafki w marketach?

Odpowiedź jest oczywiście twierdząca, jednak warto poznać powody, dla których jest to bardzo korzystne rozwiązanie zarówno dla klientów, jak i pracowników sklepu.

  • Po pierwsze często zdarza się, że osoby robiące zakupy odwiedzają kilka sklepów pod rząd, więc wchodząc do marketu, mogą mieć ze sobą artykuły kupione w innym miejscu. Mając możliwość zostawienia ich w szafce skrytkowej, nie muszą obawiać się o to, że zostaną poproszone o pokazanie zawartości reklamówki. Procedura ta ma uchronić markety przed ewentualną kradzieżą, jednak nie należy do najprzyjemniejszych zarówno z punktu widzenia pracownika, który może zostać uznany za podejrzliwego, jak i klienta marketu, który może nie mieć przy sobie paragonu z poprzedniego sklepu. Dlatego warto dać osobom robiącym zakupy możliwość zostawienia toreb i worków w zamykanych metalowych szafkach.
  • Kolejnym udogodnieniem, które zapewniają szafy skrytkowe w markecie, jest możliwość pozostawienia w nich ciężkiego bagażu utrudniającego swobodne robienie zakupów. Klient, który będzie mógł komfortowo poruszać się między alejkami, może spędzić na zakupach więcej czasu.
  • Szafka skrytkowa jest zabezpieczona jednym z kilku typów zamknięć, a ponadto często nadzorowana przez pracownika odpowiedzialnego za ochronę mienia marketu i jego klientów. Szafki skrytkowe w markecie mogą więc służyć do przechowania cennych rzeczy, takich jak laptop czy inne urządzenia.

Podsumowując, metalowe szafki skrytkowe są wyposażeniem polecanym każdemu większemu sklepowi ze względu na wygodę i komfort, jakie zapewniają kupującym. Zadowolenie klientów, którzy mogą swobodnie wykonywać zakupy bez zbędnego ciężaru czy ryzyka bycia posądzonym o kradzież, pozytywnie wpływa na ocenę jakości usług oferowanych przez sklep.

Z czego wykonane są szafy skrytkowe?

Szafki oraz kabiny sanitarne oferowane przez Alsanit to modułowe konstrukcje, które mają uniwersalną budowę, kształt i rozmiar. Materiały, z których są wykonywane szafki skrytkowe w sklepie mogą być dopasowane do indywidualnych preferencji klienta. Standardowo cały korpus szafy jest metalowy jednak dostępne są modele metalowe z drzwiami z HPL lub z płyty wiórowej, a także w całości wykonane z płyt wiórowych.

Nie tylko tworzywo, ale także kolorystyka może być całkowicie dopasowana do wymagań klienta. W przypadku szafek skrytkowych z drzwiami z płyty HPL gama dostępnych barw jest bardzo szeroka, dlatego z łatwością można dopasować ją do kolorystyki wystroju i logo marketu. Oprócz drzwiczek także metalowe korpusy mogą być modyfikowane. Wykonane z ocynkowanej stali, są malowane proszkowo na dowolny odcień z palety RAL. Mimo że szafka skrytkowa to produkt wykonany według wspólnego standardu, jej wygląd może być spersonalizowany tak, by wpisać się w estetykę sklepu.

Szafka skrytkowa z drzwiami z płyty HPL

Projektując metalowe szafki przeznaczone do marketów oraz dobierając materiały do ich produkcji, kierowano się przede wszystkim wytrzymałością. Uwzględnione zostały także walory estetyczne, tak by konstrukcje mogły być uniwersalnym dodatkiem do różnych rodzajów obiektów przestrzeni publicznej i nie zakłócały aranżacji tych miejsc. Wszystkie te warunki spełniają płyty HPL, z których tworzy się nie tylko wysokiej jakości szafy skrytkowe, ale także szafy ubraniowe do obiektów sportowych, szkół czy zakładów pracy. Każde z tych miejsc wymaga bowiem wysokiej jakości mebli, pełniących dobrze swoją funkcję przez lata.

Płyty z HPL, czyli laminatu wysokociśnieniowego, służące do konstrukcji drzwi do szafek skrytkowych, są przede wszystkim twarde i solidne, dzięki odpowiedniej technice użytej do produkcji laminatu. Ponadto, w przeciwieństwie do płyt wiórowych, są całkowicie wodoodporne, dzięki czemu nie ulegają zmianom w konsekwencji niekorzystnych warunków panujących w pomieszczeniu.

Oprócz solidnej konstrukcji, która budzi zaufanie i zachęca klientów sklepu do skorzystania z szafek, modele Alsanit można łatwo i szybko utrzymać w czystości, co jest niezwykle ważne w przypadku takich miejsc jak markety, gdzie każdy pracownik ma liczne obowiązki. Utrzymanie higieny zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz szafek jest jednak bezwzględnym warunkiem, jeśli klienci sklepu mają czuć się komfortowo.

Szafka skrytkowa - zamknięcie

Wodoodporne drzwi z HPL można wyposażyć w dowolny typ zamka. Należy pamiętać, że zamknięcie nie jest wliczone w cenę szafki właśnie z powodu możliwości indywidualnego wyboru tego elementu.

Do szaf skrytkowych w takich miejscach jak sklepy szczególnie polecane są elektroniczne zamki szyfrowe, dzięki którym drzwiczki zostaną zabezpieczone na najwyższym poziomie. Ich obsługa jest łatwa i szybka. Ponadto nie wymagają kluczyka, który może zagubić się w trakcie robienia zakupów. Decydując się na elektroniczny zamek szyfrowy, trzeba tylko pamiętać o tym, że co jakiś czas będzie wymagana wymiana baterii w urządzeniu.

Metalowe szafki Alsanit - wymiary

Projektując moduły przeznaczone do sklepów, starano się znaleźć wspólny punkt pomiędzy ograniczoną wolną przestrzenią w wielu miejscach oraz wielkością wnętrza szafki ubraniowej, która pozwoli pomieścić jak najwięcej rzeczy. Uwzględniając powyższe warunki, stworzono model, który będzie doskonale pełnił swoją funkcję w każdym rodzaju sklepu, zarówno większym, jak i mniejszym. Szerokość skrytki to 30 cm, natomiast wysokość korpusu wynosi 180 cm. Jeden korpus to dwie szafki skrytkowe, z których każda ma osobne drzwiczki i zamek.

Zapytaj - doradzimy!

 

FAQ:

1.Czym powinny charakteryzować się szafki skrytkowe w dużym sklepie?

Przede wszystkim powinny być wytrzymałe i wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na wilgoć i czynniki mechaniczne. Ponadto należy zadbać o niezawodne i solidne zamknięcie, by zapewnić klientom komfort bezpiecznego przechowywania swoich rzeczy.

2. Ile kosztują szafy skrytkowe?

Jeden moduł, czyli korpus składający się z dwóch osobnych metalowych szafek można nabyć, uwzględniając zamknięcie, w cenie ok. 500 zł

3. Z czego wykonana jest dobra szafka skrytkowa?

Solidne i uniwersalne modele są zbudowane z metalowych części, jednak drzwiczki można wykonać z metalu albo z innych materiałów: płyty wiórowej lub wysokiej jakości płyty HPL, wykorzystywanej do wielu rodzajów konstrukcji.

Może Cię zainsteresuje