Żeby ograniczyć naprawy i wymianę szafek ubraniowych, trzeba wybrać odpowiedni materiał. To właśnie tworzywo, z którego składa się korpus i drzwi skrytki odpowiada za to, jak długo mebel będzie służył kolejnym właścicielom w nienaruszonym stanie. Pozostaje jednak jeszcze kwestia zmieniających się warunków w obiekcie, liczby osób korzystających z szafek, aranżacji pomieszczenia, w którym się znajdą czy profilu firmy. Żadna z tych zmian nie będzie jednak problemem, jeśli wybierzemy modułowe szafki pracownicze, które można dowolnie modyfikować.

Zapytaj - doradzimy!

Modułowe szafki ubraniowe - jak można zmieniać ich wygląd?

Modułowe szafki BHP pracownicze to konstrukcje, które mają korpus z metalu, a drzwi z dowolnie wybranego przez inwestora materiału. Wyróżnia je możliwość modyfikacji mebla nawet po dostawie na miejsce montażu. Wprowadzając takie rozwiązanie, specjaliści z ALSANIT mieli na celu wydłużenie cyklu życia produktu, co przełoży się na oszczędności inwestora. Jest to więc rozwiązanie ekonomiczne i proekologiczne, a z tych względów często stosowane w różnego rodzaju miejscach: obiektach sportowych, zakładach pracy, biurach, placówkach edukacyjnych, przechowalniach bagażu, instytucjach kultury i wielu innych. Szafki ubraniowe mają bowiem tę zaletę, że można je zamontować wszędzie. Nie trzeba więc wygospodarowywać osobnego pomieszczenia na szatnię i zatrudniać obsługujących ją osób.

Najważniejszą modyfikacją, którą można wprowadzić w szafkach modułowych, jest liczba i rodzaj elementów wyposażenia wnętrza skrytki. Zaliczają się do nich półki, przegrody, drążki, haczyki oraz wieszaki. Oprócz tego można wymienić drzwi, a co za tym idzie - wybrać inny zamek i kierunek ich otwierania. Szafka modułowa nie musi mieć raz ustalonej liczby skrytek, ponieważ można dostosowywać ją do zmieniających się potrzeb klientów. Standardowa wysokość szafki to 180 cm. W tym zakresie można modyfikować podział na skrytki, a nawet różnicować go między poszczególnymi kolumnami.

Modułowe szafki pracownicze - rodzaje

Wykonane z ocynkowanej, malowanej proszkowo stali korpusy szafek modułowych najlepiej sprawdzają się w połączeniu z innymi, trwalszymi materiałami. To właśnie fronty szafek są najczęściej narażone na uszkodzenia mechaniczne, dlatego warto postawić na wysokiej jakości tworzywo. Ponadto oferowane przez nas materiały na drzwi do szaf modułowych prezentują się o wiele atrakcyjnej niż zwykłe metalowe ścianki.

  • Płyta HPL - modułowe szafki CANIS z drzwiami z płyty HPL to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla każdego typu obiektów. Metalowa budowa korpusów została połączona z wysokiej jakości laminatem wysokociśnieniowym, który wyróżnia się nieprzeciętnymi właściwościami. Jest to tworzywo odporne na odkształcenia, wilgoć oraz wodę. Ponadto modułowe szafki BHP pracownicze z płyty HPL są wyjątkowo estetyczne. Można je dopasować do każdego wystroju wnętrza, ponieważ są dostępne w szerokiej palecie barw.
  • Płyta LPW - od poprzedniego materiału laminowaną płytę wiórową różni brak wodoodporności. Nie powinna więc być stosowana np. w szatniach basenowych, jednak poza tym ma bardzo szerokie zastosowanie. Modułowe meble z drzwiami z płyty LPW Musca sprawdzają się jako szafki w szkołach, na siłowniach, w biurach i w wielu innych obiektach. Płyta wiórowa jest także odporna na uszkodzenia mechaniczne i dostępna w różnych kolorach. Dodatkowo drzwi można wzbogacić o dekor, który doda szafce walorów dekoracyjnych.
  • Szkło hartowane - modułowe szafki ubraniowe ze stalowym korpusem mogą być także wyposażeniem wnętrz prestiżowych. Model LACERTA ma wszystko, czego potrzeba w luksusowych klubach fitness, modnie urządzonych biurach czy innych wnętrzach, w których liczy się niebanalny wystrój. Drzwi z hartowanego szkła w połączeniu z korpusami z lakierowanej ocynkowanej stali dają znakomity efekt. Fronty mogą być wykonane w dowolnym kolorze. Dzięki hartowaniu powierzchnia drzwi jest twarda i odporna na uszkodzenia, ale jeśli zdarzy się niepożądana sytuacja, szkło zbije się na nieszkodliwe kryształy bez ostrych krawędzi.

Modułowe szafki BHP pracownicze - meble najwyższej jakości

Detale są tak samo ważne jak ogólne wrażenie, zwłaszcza jeśli chodzi o konstrukcje mebli. Wszystkie metalowe elementy są więc odpowiednio wykończone, tak by idealnie komponowały się z drzwiami z szafkami z płyty HPL lub szkła. Oprócz korzyści, które płyną z zastosowania modułowej budowy, metalowe szafki mogą być wzbogacone o elementy zwiększające ich funkcjonalność, takie jak maskownice, blendy maskujące, lustra czy ogranicznik otwarcia. Każdy system szaf powinien też być odpowiednio ponumerowany. Cyfry można nanieść na fronty w postaci aluminiowej tabliczki, grawera lub naklejki.

Szafki ubraniowe powinny nie tylko dobrze się prezentować, ale także zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa przechowywanych rzeczy. Funkcję tę spełniają zamki, wśród których można wyróżnić m.in. modele na kluczyk, na kłódkę, wrzutowe, szyfrowane czy obsługujące technologię RFID. Dodatkowym zabezpieczeniem jest montowany w szafce system antywłamaniowy.

Zapytaj - doradzimy!

Może Cię zainteresuje

Szafki szkolne

Bezpieczeństwo dzieci w szkole - szafki szkolne na szyfr

11-06-2021

Nowoczesne szafki ubraniowe przeznaczone dla placówek edukacyjnych nie mają nic wspólnego z typowym obrazem szafki BHP - nieestetyczną, ponurą, zniekształconą skrytką. Obecnie nietrudno znaleźć solidne i atrakcyjne wizualnie modele, które...

szatnie szkolne i przedszkolne

Szatnia szkolna i przedszkolna - charakterystyka i wymogi

17-04-2020

Infrastruktura przeznaczona dla dzieci i młodzieży musi spełniać określone wymagania oraz posiadać odpowiednie atesty. Jest to kluczowy element dla zachowania bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w przypadku szatni przedszkolnych i szkolnych...

Szafki basenowe

Dlaczego warto zainwestować w solidne szafki basenowe?

11-06-2021

Szafki ubraniowe są nieodzownym wyposażeniem basenów w ośrodkach sportowych, aquaparkach, szkołach, na uczelniach czy w hotelach. Są to miejsca, w których komfort osób korzystających z pływalni jest jednym z czynników...

mierzenie i montowanie kabin wc

Jak mierzyć i montować kabiny WC?

27-08-2020

Prawidłowy pomiar oraz zamontowanie kabin WC wpływa na komfort ich użytkowania i wytrzymałość poszczególnych systemów na wiele lat. W jaki sposób dokonać pomiarów i o czym należy pamiętać przy montowaniu...