Zadaniem szafek depozytowych do urzędu jest umożliwienie w pełni bezpiecznego przechowywania przedmiotów na terenie instytucji publicznych. Charakterystyczną cechą tego typu mebli jest zarówno możliwość ich zamknięcia, jak i wzmocniona konstrukcja chroniąca przed próbą kradzieży przedmiotów przez osoby trzecie.

Zapytaj - doradzimy!

Szafki depozytowe do urzędu - dlaczego ich obecność jest niezbędna?

Konieczność zamontowania szafek depozytowych do urzędu wynika między innymi z decyzji Ministra Obrony podjętej dnia 28 września 2006 roku o ograniczeniu użytkowania urządzeń do rejestracji, kopiowania i transmisji obrazu i dźwięku na terenie jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej. Oznacza to, że osoby przebywające na ich terenie w celu podjęcia określonych działań są zobowiązane do umieszczenia sprzętu elektronicznego w przeznaczonym do tego miejscu. Konieczność przestrzegania tej procedury jest obecna na terenie różnego rodzaju punktów administracyjnych, specjalnych stref bezpieczeństwa oraz pomieszczeń użytkowanych przez kierownicze stanowiska Ministerstwa Obrony Narodowej. 

Metalowe szafki depozytowe do urzędu - zastosowanie dodatkowe

Warto zauważyć, że zastosowanie szafek depozytowych do urzędu jest znacznie szersze i meble te często są spotykane także w innych miejscach publicznych, takich jak dworce, hotele, sklepy czy różnego rodzaju punkty usługowe. Co więcej, obecność szafki depozytowej charakterystyczna jest także dla szkół  oraz wszelkich punktów rekreacyjnych, w której możliwe jest przechowanie zarówno przedmiotów edukacyjnych, jak i przedmiotów codziennego użytku w bezpiecznym miejscu zamykanym na klucz. Trwałość i skuteczność tego rozwiązania zapewnia komfort użytkownikom szafek. 

Metalowa szafka depozytowa do urzędu

Metalowa szafka depozytowa jest tym rodzajem produktu, który kupuje się w perspektywie długoterminowej. Oznacza to, że powinna cechować się ponadprzeciętną trwałością i niezawodnością w swoim zastosowaniu. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego firma Alsanit, która konkretne modele szafek depozytowych produkuje z materiałów odpowiadającym określonym warunkom ich przyszłego miejsca pobytu. Metalowe szafki depozytowe często wzmacniane są poprzez proces cynkowania stali, z której najczęściej tworzony jest korpus szafki, a także malowania jej farbą proszkową. To zapewnia zwiększoną ochronę przed zarysowaniami i wszelkimi urazami mechanicznymi. Szafki mogą być wykonane także między innymi z płyt HPL i LPW. 

Szafka depozytowa do urzędu - trwałość połączona z estetyką

Oprócz zapewnienia podstawowej funkcjonalności szafek depozytowych do urzędu równie ważny jest ich design. Szafki depozytowe do urzędu powinny cechować się wysokim poziomem estetyki, elegancją i solidnością, co firma Alsanit bezkompromisowo uzyskuje, dobierając asortyment swojej oferty. Podczas projektowania i ustalania planu montażowego szafek depozytowych na terenie publicznych instytucji i urzędów nasz zespół ekspertów uwzględnia także cechy przestrzenne pomieszczenia, dążąc do ergonomii jego zagospodarowania. Niezwykle ważna jest także kompatybilność wizualna metalowych szafek z pozostałymi elementami wnętrz urzędowych.

Rodzaje szafek depozytowych oferowanych przez Alsanit - ile kosztują?

Szafki depozytowe firmy Alsanit wyprodukowane zostały z dbałością o każdy detal. Ich materiał wykonania oraz szerokość i wysokość korpusu szafek uzależnione są od określonego zastosowania i preferencji inwestora. Poniżej przedstawimy natomiast przykładowe modele szafek obecne w asortymencie sklepu Alsanit. 

Szafka skrytkowa V2/1 300/1800 Metal + LPW

Szafka skrytkowa V2/1 w ofercie Alsanit wykonana została z metalu i płyty LPW. Na stronie produktu zaprezentowane zostały także alternatywne modele i konfiguracje tego typu szafki. Szafka o wysokości 1800 cm i szerokości 300 cm dostępna jest w wyjątkowo korzystnej cenie wynoszącej 506,76 zł.

Szafki Canis 

Uniwersalna budowa szafek Canis determinuje ich niemal nieograniczone zastosowanie. Mogą pełnić funkcję szafek ubraniowych, biurowych, szkolnych, a także depozytowych. Szafki metalowe połączone z płytą HPL dają im wyższą trwałość względem metalowych szafek depozytowych, co decyduje o ich znacząco wyższej trwałości i żywotności. Co więcej, wpływają one także na wysoki poziom bezpieczeństwa względem przechowywanych przedmiotów w urzędzie. Dodatkowo warstwa cynku znajdująca się na powierzchni korpusu szafki chroni ją przed wszelkimi urazami mechanicznymi, sprawiając, że będzie się prezentowała dobrze przez długie lata. Na szczególną uwagę w tym zakresie zasługują także szafki Taurus.

Metalowe szafki depozytowe - nowoczesne zastosowanie 

Coraz bardziej powszechnym zastosowaniem metalowych szafek depozytowych jest ich współudział w tworzeniu tak zwanych tymczasowych stanowisk pracy. Ten rodzaj projektu biura wymaga jednak aranżacji bezpiecznego miejsca przeznaczonego do przechowywania przez pracowników przedmiotów biurowych niezbędnych akcesoriów pracowniczych. Należeć może do nich firmowy laptop, biznesowy telefon, lub dokumenty, których poufność zapewni locker biurowy. Prognozy wskazują, że ten rodzaj aranżacji miejsc pracy stanie się standardem w perspektywie kilkunastu lub kilkudziesięciu najbliższych lat.

Alsanit - synonim wyposażenia obiektów na najwyższym poziomie

Alsanit jest firmą, która w swoim działaniu kieruje się praktycznością rozwiązań, ekologicznym podejściem względem produkcji i dystrybucji wyrobów, ale przede wszystkim oczekiwaniami i potrzebami klientów. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, nigdy nie zatrzymując się na swojej ścieżce rozwoju. Nasze produkty określane i akceptowane są przez Europejską Ocenę Techniczną oraz certyfikat CE wydany przez Instytut Techniki Budowlanej. Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi ekspertami dostępnymi pod numerem telefonu 67 253 23 60 w celu przedstawienia swoich potrzeb i poznania możliwych rozwiązań, jakie w tym zakresie może zaproponować firma Alsanit. 

 

Zapytaj - doradzimy!

FAQ - najcześciej zadawane pytania 

1. Czym charakteryzuje się płyta HPL?

Korpusy szafek depozytowych zawierających płytę HPL cechują się szczególną trwałością i odpornością na urazy mechaniczne w porównaniu ze standardowymi szafkami metalowymi. Korzyścią towarzyszącą w kontekście ich wyboru jest także ich szeroka gama kolorystyczna. Zwiększa to możliwości dopasowania mebla do preferencji nawet najbardziej wymagających klientów. 

2. Co wpływa na cenę szafki depozytowej?

Warto pamiętać, że konkretna cena szafki będzie zależała od ostatecznej wielkości/skali zamówienia, a także od wyboru konkretnego typu zamknięcia szafki. 

3. Czy te same szafki mogą znaleźć się w pomieszczeniach biurowych i urzędowych?

Oczywiście, wszystko jednak zależy od oczekiwań względem określonej konfiguracji szafki. Serdecznie zapraszamy na rozmowę wstępną w tym zakresie z naszym działem obsługi klienta. 

 

Może Cię zainteresuje

Szafki bhp do pracy

Szafki BHP, które powinny znaleźć się w każdym miejscu pracy

17-08-2021

Bezpieczeństwo i higiena pracy to nie tylko przepisy związane z odpowiednim wykonywaniem swoich obowiązków przez pracowników, ale także normy nałożone na pracodawcę. Jego zadaniem jest m.in. wyposażenie szatni pracowniczej w...

Toalety w szkole i przedszkolu

Toaleta dzieci w szkole i przedszkolu

08-06-2020

Toalety dla dzieci w szkołach i przedszkolach muszą spełniać określone wymogi oraz parametry, które są określone przez Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych...

prysznice przemysłowe kabiny w zakładach pracy

Prysznice przemysłowe - jakie powinny spełniać warunki sanitarne?

23-11-2020

Zapewnienie pracownikom pomieszczeń higienicznosanitarnych to uzasadniony prawnie obowiązek pracodawcy. Ich wyposażenie opisane w przepisach różni się jednak w zależności od warunków panujących w zakładzie pracy. W kabiny prysznicowe warto jednak...

Solari

26-07-2019

Przybliżamy system SOLARI i odpowiadamy dlaczego jest to najlepiej sprzedający się system KABIN WC w naszej ofercie.   Szansa, że spotkaliście się z kabinami WC systemu SOLARI jest tak wysoka, że aż...