Szafki ubraniowe są nieodzownym wyposażeniem basenów w ośrodkach sportowych, aquaparkach, szkołach, na uczelniach czy w hotelach. Są to miejsca, w których komfort osób korzystających z pływalni jest jednym z czynników kształtujących całokształt wrażeń z wizyty w każdym z nich. Dlatego właśnie inwestycja w solidne szafki basenowe jest kluczowa dla stworzenia odpowiednich warunków osobom korzystającym z basenowych szatni.

Zapytaj - doradzimy!

Solidne szafki basenowe - dlaczego warto inwestować w jakość?

Mimo że szatnia może wydawać się nam dużo mniej istotnym pomieszczeniem niż sama pływalnia, nie należy bagatelizować jej wpływu na jakość całego obiektu. Osoby, które go odwiedzają, oczekują - co jest w pełni zrozumiałe - środowiska:

  • higienicznego,
  • estetycznego,
  • praktycznie urządzonego.

Szatnia basenowa powinna spełniać wszystkie te wymogi, żeby ośrodek zachęcał gości do ponownej wizyty, a skorzystanie z basenu nie kojarzyło się z brudnym, brzydkim i niekomfortowym miejscem. Jak tego dokonać? Pierwszym krokiem do odpowiedniego urządzenia szatni jest wyposażenie jej w solidne szafki basenowe. To one sprawiają, że pomieszczenie staje się funkcjonalne. Nie mogą to być jednak pierwsze lepsze skrytki. Wilgotne środowisko, ograniczona ilość miejsca i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa przechowywanym rzeczom to wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się projektanci szafek basenowych w ALSANIT.

W wytrzymałe szafki basenowe należy inwestować także dlatego, że jest to wydatek mający dalekosiężne efekty. Raz zamontowane szafki powinny służyć miłośnikom pływania przez wiele lat. W przeciwnym wypadku będzie trzeba je wymienić, co spowoduje zastój w korzystaniu z pływalni, i niestety konieczność kolejnej inwestycji. Jeśli natomiast zostawimy poniszczone szafy basenowe, cały obiekt straci na jakości, goście nie będą w pełni zadowoleni z usługi, a ostatecznie z łatwością znajdą obiekt z ładniejszą, wygodniejszą i bardziej higieniczną szatnią.

Solidne szafki basenowe, czyli jakie?

Materiałem, z którego powstają meble spełniające wszystkie powyższe wymagania szatni basenowych, jest płyta HPL. Szafki z laminatu wysokociśnieniowego HPL zawdzięczają swoje właściwości metodzie tworzenia - powstają w procesie prasowania wielu warstw papieru impregnowanego żywicą. Wszystko odbywa się w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Następnie całość jest jeszcze impregnowana żywicą melaminową i pokrywana warstwą ochronną.

Co to oznacza w praktyce? To, że solidne szafki basenowe z płyty HPL są:

  • odporne na uszkodzenia mechaniczne - w miejscach takich jak pływalnie sportowe czy szkolne zdarzają się akty wandalizmu. Meble są więc narażone na uderzenia, zarysowania i inne uszkodzenia. Wytrzymałość płyty HPL eliminuje ten problem i sprawia, że szafy basenowe pozostaną na długo w niezmiennej kondycji, a co za tym idzie - nie będą szpecić szatni;
  • odporne na działanie wilgoci - płyta HPL jest wykorzystywana nie tylko do budowy szaf ubraniowych, ale także kabin prysznicowych czy blatów umywalkowych. Możemy sobie więc łatwo wyobrazić, jak odporny na wodę i wilgoć jest ten materiał. Szafki basenowe cały czas są narażone na działanie wilgoci przez bezpośrednie sąsiedztwo pływalni i łazienek, dlatego należy wybrać materiał w pełni odporny na jej wpływ.
  • odporne na mikroorganizmy - ogromnie ważną kwestią w temacie pływalni jest higiena. I nie chodzi tylko o sam basen, ale także o szatnię i szafki basenowe. Na szczęście płyta HPL jest liderem także w tym aspekcie, ponieważ powstaje z wykorzystaniem technologii SANITISED, która hamuje namnażanie bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów.

Wytrzymałe szafy basenowe powinny posiadać wszystkie z powyższych właściwości. Nie warto iść na kompromisy - wyposażenie szatni wpływa na jakość całej pływalni, a tym samym na renomę ośrodka. Jest to więc oczywista odpowiedź na pytanie, dlaczego warto inwestować w solidne szafki basenowe.

Wytrzymałe szafki ubraniowe na basen - jaki zamek?

Budowa korpusu odpowiada za solidność szaf basenowych, ale nie jest wystarczająca, by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa przechowywanych rzeczy. Do tego potrzebny jest dobry zamek. Nie warto stawiać na najbardziej oczywiste, lecz mniej bezpieczne opcje, czyli kluczyk, ponieważ mówimy tu o obiektach użyteczności publicznej, przez które przewija się mnóstwo osób. Nowoczesną i solidną alternatywą są szafki basenowe z zamkiem elektronicznym. Doskonale sprawdzają się w skrytkach, które dynamicznie zmieniają swoich właścicieli, ponieważ można je ustawić na tryb publiczny (tzw. Multi User). Oznacza to, że każdy użytkownik samodzielnie ustawia łatwy do zapamiętania (dla niego) kod i nie musi pływać z opaską i kluczykiem na nadgarstku. Zamki elektroniczne zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i prezentują się bardzo elegancko, nadając szatni nowoczesny charakter.

Szafki basenowe z zamkiem elektronicznym mogą być także zintegrowane z kompleksowym systemem obsługi klienta w każdym obiekcie. Umożliwia to technologia RFID, wykorzystująca identyfikację za pomocą fal radiowych. W przypadku basenów do otwierania takich zamków służą zazwyczaj specjalne opaski, których nie trzeb zdejmować z nadgarstka, by zadziałały. Można je wykorzystywać za każdym razem do innego czytnika, więc doskonale pasują do obiektów użyteczności publicznej. Zamki RFID można stosować w hotelach, aquaparkach, ośrodkach wczasowych i wielu innych miejscach, gdzie opaski otwierają nie tylko szafki, ale także inne strefy dostępu, drzwi do pokoju czy nawet zapalają światło. Wszystko zależy od ustawień Elektronicznego Systemu Obsługi Klienta w danym miejscu.

Wyposażenie i układ szafek basenowych

Szafki basenowe można zaprojektować na różne sposoby. Po pierwsze jest kilka możliwości układu skrytek: szafki basenowe podwójne (czyli kolumna dzielona w połowie na dwa równe prostokąty), popularne szafki w kształcie litery l, w których łatwo powiesić dłuższą odzież, a także wysokie kolumny, które zapewniają najwięcej miejsca użytkownikom.

Ważne są także rozmiary szaf basenowych. Jesteśmy ograniczeni wielkością szatni, jednak nie możemy poświęcać wygody użytkowników skrytek dla zwiększenia liczby szaf. Jedynym kompromisem jest wówczas wykonanie mebli na wymiar, które w przypadku producenta szafek ubraniowych ALSANIT można zamówić bez dodatkowej opłaty. Wówczas możemy mieć pewność, że skrytki będą miały optymalną wielkość, a dostępna przestrzeń zostanie maksymalnie wykorzystana.

Solidne szafki basenowe powinny mieć otwory wentylacyjne, które umożliwią cyrkulację powietrza. Jest to bardzo ważne w środowiskach narażonych na wilgoć. Otwory odprowadzają wodę i niwelują nieprzyjemne zapachy. Obowiązkowym wyposażeniem są też półki, przegrody, haczyki, drążki itp. Nie można zapomnieć również o numeracji, dzięki której każdy z łatwością odnajdzie swoją skrytkę. Żeby można było zrobić to szybko, w dużych ośrodkach warto zadbać o oznaczenia informujące o tym, gdzie znajdują się szafki z numeracją w danym przedziale liczbowym.

Zapytaj - doradzimy!

FAQ:

1. Czy warto inwestować w solidne szafki do szatni basenowej?

Tak - szafy basenowe to inwestycja na lata, dlatego nie warto płacić za niską jakość. Co więcej, ich wygląd i funkcjonalność mają odzwierciedlenie w renomie całego obiektu.

2. Z czego powinny być zbudowane solidne szafy basenowe?

Najlepszym rozwiązaniem jest płyta HPL - szafki są wówczas odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci i wody oraz mikroorganizmy.

3. Jaki zamek powinny mieć szafki w szatni basenowej?

Nowoczesnym i solidnym rozwiązaniem są szafy z zamkiem elektronicznym.

Może Cię zainteresuje

Solari

26-07-2019

Przybliżamy system SOLARI i odpowiadamy dlaczego jest to najlepiej sprzedający się system KABIN WC w naszej ofercie.   Szansa, że spotkaliście się z kabinami WC systemu SOLARI jest tak wysoka, że aż...

rodzaje kabin prysznicowych

Rodzaje kabin natryskowych

31-03-2020

W obiektach sportowych, szkołach, basenach, szpitalach i ośrodkach zdrowia, siłowniach, klubach fitness, a także w niektórych zakładach pracy i miejscach postojowych przy autostradach - w każdym z tych miejsc muszą...

prysznice przemysłowe kabiny w zakładach pracy

Prysznice przemysłowe - jakie powinny spełniać warunki sanitarne?

23-11-2020

Zapewnienie pracownikom pomieszczeń higienicznosanitarnych to uzasadniony prawnie obowiązek pracodawcy. Ich wyposażenie opisane w przepisach różni się jednak w zależności od warunków panujących w zakładzie pracy. W kabiny prysznicowe warto jednak...

Szafki skrytowe ubraniowe dla klientów w marketach

Szafki skrytkowe przeznaczone dla klientów większych marketów

02-12-2020

Metalowe szafki w samoobsługowych punktach depozytowych mają zastosowanie nie tylko na dworcach czy w obiektach sportowych. Możliwość bezpiecznego zostawienia swoich rzeczy to komfort, który doceniają również klienci dużych sklepów. Modułowa...