Rozwijamy się dbając o środowisko

EKOLOGIA JEST NASZĄ NORMĄ

ALSANIT to firma świadoma ekologicznie. Nie tylko dbamy aby przestrzeń wokół zakładu była "zielona", ale na każdym etapie projektowania i produkcji, stawiamy na materiały przyjazne dla środowiska.

Stosowane przez nas materiały posiadają atesty środowiskowo na przykład FSC oraz GREENGUARD. Dodatkowo dzięki wdrażaniu najnowszych technologicznie rozwiązań nasze maszyny mają niski pobór energii i ograniczają emisję. Co więcej korzystając z lokalnych dostawców półproduktów oraz własnej produkcji okuć ograniczamy ślad węglowy.

Ciągle pogłębiamy naszą wiedzę o eco-designie i staramy się ją przekazywać naszym Klientom. W przyszłości planujemy wprowadzić rozwiązania fotowoltaiczne mające na celu dalsze ograniczenie emisji.

Zrównoważone zarządzanie i ostrożne wykorzystywanie zasobów to dla nas oczywista filozofia.

TRZY SŁOWA O WIELKIM ZNACZENIU

Firmie ALSANIT od początku funkcjonowania towarzyszy zasada RECYCLE, REUSE, REDUCE.

  • REUSE – wszystkie nasze działania starają się w maksymalny sposób wykorzystywać materiały powstałe podczas produkcji i cięcia naszych wyrobów. Z elementów pozostałych podczas obróbki płyt wykonywane są m.in. palety do transportu naszych wyrobów dzięki czemu oszczędzamy i dbamy o środowisko. Oprócz tego trwają intensywne prace nad wykorzystaniem niepełnoformatowych płyt do produkcji gotowych elementów np. ścianek działowych.

  • RECYCLE -   Dzięki temu, że unikamy marnotrawstwa potencjalnie użytecznych materiałów i zmniejszamy zużycie dostępnych surowców, znacznie redukujemy zużycie energii, zanieczyszczenie powietrza i zanieczyszczenia wody. Odpady po produkcyjne jeśli nie można ich już wykorzystać są sortowane i oddawane do utylizacji do specjalistycznych firm.

  • REDUCE - Polityka firmy jest mocno nastawiona na oszczędzanie materiałów a co za tym idzie w długofalowej perspektywie również na obniżenie emisji gazów cieplarnianych.  Alsanit kładzie duży nacisk na ekologiczne, zrównoważone projektowanie swoich produktów oraz na innowacyjność zastosowanych rozwiązań. Przykładowo szafki METAL + bazują na modułowej budowie korpusów i mają możliwość uzupełnienia dodatkami lub zmiany konfiguracji nawet po dostawie do klienta. W ten sposób istotnie wydłużamy cykl życia produktu i naprawdę ograniczamy ilość odpadów. Tak naszym zdaniem powinna wyglądać prawdziwa ekologia.
Używamy cookies by optymilozwać Twoje doświadzenie. Przeglądając naszą stronę zgadzasz się z naszą polityką prywatności.